Hurtownia kawyHurtownia kawy

Zapach parzonej kawy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych woni na świecie. Właśnie ten aromat jest domeną kawiarni, do których przychodzimy, żeby wypić dobrą kawę. Jednak gdzie można dostać smaczną kawę, która jest wysokogatunkowa i posiada potwierdzoną jakość?

Czy hurtownie kaw posiadają produkty, w które warto się zaopatrzyć?

Hurtowania Kawy www.etin.pl/hurtownia-kawy/ kawa hurtownia Etin Group Sp. z o.o.

Napoje takie jak kawa nie powinny być kupowane w sklepie, który jest całkowicie przypadkowy. Lepiej jest znaleźć specjalistyczną hurtownię, która posiada rozbudowaną ofertę ziaren, ponieważ na rynku jest zadziwiająco wiele gatunków kawy. W końcu kawy nie pija się jedynie dla efektu pobudzenia, ale również i dla smaku posiadanego przez nią. Wiadomo, że preferencje gatunkowe uzależnione są od indywidualnych upodobań smakowych konsumenta. Najpopularniejsza jest zdecydowanie Arabika głównie dzięki delikatnemu smakowi, który docenili kawosze na całym świecie. Przez to Arabiki jest bardzo dużo w magazynach hurtowni, ponieważ każda kawiarnia powinna posiadać zapasy tego typu kawy. Jest jeszcze Robusta, która ma mocniejszy smak a także działa bardzo stymulująco. Ze względu na to warto jest kupować mieszanki tych dwóch kaw, gdyż kombinacja delikatniejszych nut Arabiki i intensywności Robusty to mieszanka zachwalana nie tylko przez kawoszy ale również i baristów.

Hurtowy zakup kaw jest zdecydowanie bardziej opłacalne dla większych firm oraz kawiarni, ponieważ cenowo jest to korzystniejsze. Czy nie wygodniej jest sprawdzić ofertę hurtowni z kawami i zrobić zamówienie, niż poszukiwać wybranych przez siebie produktów w przypadkowych sklepach internetowych? Dodatkowo, zakup pojemniejszych opakowań jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a te z kolei są dostępne raczej tylko i wyłącznie w hurtowniach.

Kawa mielona czy lepiej w ziarnach?

Smakosze kawy mogą się spierać o to, czy kawa w ziarnach czy też ta zmielona jest lepsza. To zagadnienie okazuje się być tak problematyczne, dlatego że jest to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych preferencji osoby spożywającej ten napar. Jest to głównie zależne od tego jaki sprzęt się posiada a także w jaki sposób kawa zostaje przygotowana. Jeżeli preferujesz szybkie rozwiązania w postaci wsypania mieszanki do kubka i zalania jej wodą, to od razu wiadomo, że wygodniejsza będzie kawa mielona, w przypadku jeśli posiadasz ekspres do kawy oraz cenisz sobie jej intensywniejszy smak, kawa ziarnista to będzie strzał w dziesiątkę. Należy gruntownie przemyśleć, który typ kawy będzie dobrą opcją nie tylko dla Ciebie, a także i dla Twoich klientów, dlatego też prawidłowo wyposażona kawiarnia, restauracja lub też biuro powinno mieć oba rodzaje kawy.

Kilka powodów dlaczego picie kawy jest dobre

Wiele osób ma problem z dobudzeniem się rano i nie zaczynają dnia bez szklanki dobrej kawy, która pomoże w postawieniu ich na nogi. Nic w tym dziwnego, przecież napar ten zawiera pobudzającą kofeinę, znanej ze swoich stymulujących właściwości. Dodatkowo kawa podkręca metabolizm intensyfikując proces odchudzania, przez to jest rekomendowana wszystkim osobom, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów. Co więcej, kawa dobrej jakości zapobiega nowotworom i przeciwdziała chorobom serca, ale zdania na ten temat są podzielone. Jedne z najnowszych badań wskazują także, że picie kawy jest ściśle związane z pozbywaniem się objawów depresji oraz stymuluje mózg, przez co poprawia się inteligencja. Ważnym powodem, który przemawia za tym, że warto jest po prostu po filiżnakę kawy, jest oczywiście jej charakterystyczny smak oraz aromat. W takim razie jeśli chcesz zrobić większe zapasy wysokojakościowej kawy, warto odwiedzić dobrą hurtownię, która będzie miała zapasy różnych mieszanek dobrego gatunku.

Najnowsze artykuły:

Top